Tarptautinis Aldonos Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir mokytojų konkursas – festivalis > NAUJIENOS > ZARASUOSE VYKO PENKTASIS TARPTAUTINIS ALDONOS DVARIONAITĖS JAUNŲJŲ PIANISTŲ IR MOKYTOJŲ KONKURSAS – FESTIVALIS

ZARASUOSE VYKO PENKTASIS TARPTAUTINIS ALDONOS DVARIONAITĖS JAUNŲJŲ PIANISTŲ IR MOKYTOJŲ KONKURSAS – FESTIVALIS

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

2018 m. spalio mėn. 23-25 d. Utenos regione, Zarasuose vyko penktasis tarptautinis Aldonos Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir mokytojų konkursas – festivalis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir pianistės Aldonos Dvarionaitės atminimui.

(nuotraukos čia)

Kaskart konkursas – festivalis suburia vis daugiau naujų daly

vių ir svečių. Per šį laikotarpį ( konkursas rengiamas nuo 2004 metų), plėtėsi konkurso – festivalio ribos, gausėjo atlikėjų. Džiugu, kad šiemet konkursas sujungė dar daugiau šalių ir varžytis dėl prestižinių apdovanojimų atvyko ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Uzbekistano, Rusijos, Ukrainos.

Konkursas – festivalis atskleidė jaunuosius talentus, suteikė jiems pasitikėjimo, nes tai turi didžiulę reikšmę ugdant kūrybišką asmenybę. Konkurso programoje nuskambėjo klasikiniai ir šiuolaikiniai kūriniai, kuriuos atliko įvairių amžių pianistai, nes tik tokia muzika skaidrina mūsų dvasią, pakylėja į kitą lygmenį. Tai pat skatinamas kūrybingų žmonių bendradarbiavimas, plėtojami tarpusavio ryšiai. Vis daugiau žmonių iš viso pasaulio susipažįsta su Lietuvos kultūros paveldu. Toks kultūrinis judėjimas ateityje tik atgaivins muzikinę kultūrą pasaulyje. Susipažinimas su užsienio šalimis ir 6 tautomis, bendradarbiavimas su kitais užsienio atlikėjais pagyvins ir mūsų kultūrą.

Konkurso – festivalio metu, kuris vyko 3 dienas, vyko vertinimo komisijos narių soliniai koncertai – pianisto Justo Dvariono, lenkų pianistės Marijos Koreckos-Soškovskos, Glebo Beliajevo iš Latvijos, kuris yra buvęs konkurso laureatas.

Tai pat  konkurso koncertinėje programoje skambėjo žymaus lietuvių poeto Maironio eilės, kurias lietuvių ir anglų kalbomis skaitė Visagino Česlovo menų mokyklos mokiniai: Veronika Balan, Artur Jegor Adamovič. Tai suteikė galimybę konkurso – festivalio svečiams susipažinti su lietuvių poetų kūryba, lietuvišku paveldu. Vyko mokslinė – metodinė konferencija, tema: „Inovaciniai ir integruoti mokymo metodai įvairių Lietuvos ir užsienio regionų ugdymo sistemoje“, kurioje vyko ir Visagino Česlovo Sasnausko menų  mokyklos mokinių dailės darbų paroda. Konferencijos ir konkurso – festivalio metu, dalyviai, mokytojai dalijosi gerąja patirtimi, stebėjo meistriškumo pamokas su įvairių šalių mokyklų mokiniais.

Zarasų savivaldybė organizavo puikią edukacinę ekskursiją po Zarasų krašto muziejus, kuri paliko neišdildomą įspūdį konkurso – festivalio svečiams ir dalyviams. Tačiau didžiausia puošmena tapo konkurso – festivalio laureatų pasirodymas su Kauno simfoniniu orkestru, kuriam dirigavo Martynas Staškus.

Konkurso laureate tapo ir Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokinė Marija Kaleničenko (mokyt. K. Gurina), tapo I laipsnio laureate,  kuri puikiai pasirodė ir sugebėjo iškovoti tokį aukštą įvertinimą šiame prestižiniame konkurse. Nuoširdžiai sveikinu Mariją ir jos mokytoją Kariną Gurina su tokiu laimėjimu.

Esu dėkinga visiems, prisidėjusiems prie festivalio – konkurso organizavimo, be kurių kruopštaus darbo ir paramos festivalis nebūtų pavykęs.

Iškilmingame laureatų koncerte klausytojai turėjo nuostabią galimybę išgirsti fortepijono garsus. Tai pavyko įgyvendinti tik UAB „Organum“ direktoriaus Dainius Sverdiolo dėka, nes jis pats sutiko atvežti rojalį į Zarasus ir paremti šį konkursą.

Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam dalyviui ir jų mokytojams už sunkų ir nuoširdų kasdienį darbą. Tikiu, kad Jūsų pastangos ne tik paskatins jaunuosius muzikantus siekti kūrybinių aukštumų, bet ir nulems aktyvesnį jaunimo domėjimąsi kultūros paveldu.

Laikas parodė, kad Tarptautinis Aldonos Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir pedagogų konkursas – festivalis yra vienas didžiausių tarptautinių Utenos regiono kultūrinių renginių, skirtų profesionaliai jaunųjų atlikėjų saviraiškai. Tai kūrybinė erdvė, kurioje auginama meilė klasikinei ir šiuolaikinei lietuvių muzikai, puoselėjama kultūra bei ugdomas pilietiškumas.

Festivalio partneriai ir remėjai: Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas, UAB „Organum“, Utenos ir Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla, Visagino Č. Sasnausko menų mokykla, Valstybinė Uzbekistano konservatorija, VšĮ Natų knygynas, Asociacija „Uzbekų kultūros centras“, UAB „Zepter International“, Zarasų žemės ūkio mokykla, vadovė Nijolė Guobienė, UAB „Vilkaragis“, UAB „Utenos Indra“, UAB „Zarasų gėlės“, UAB „Darlandas“, „Europe Direct“, Visaginas, „Europe Direct“, Utena.

Projekto autorė ir vadovė,

Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos mokytoja ekspertė,

VšĮ „Meno ir švietimo pasaulis“ direktorė  Leila Urmanova– Vnukova