Loading...

Tarptautinis Aldonos Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir mokytojų konkursas – festivalis

Aldona Dvarionaitė

I. BENDROSIOS SĄLYGOS

VI Tarptautinis Aldonos Dvarionaitės jaunųjų pianistų ir mokytojų konkursas – festivalis 2021 m. spalio 26-28 d.

Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje (adresu: Festivalio g. 3-A, Visaginas)

1. Bendrosios sąlygos:
1.1. Konkurso dalyviai:
Lietuvos muzikos, meno mokyklų mokiniai ir pedagogai, aukštųjų ir specialiųjų vidurinių muzikos įstaigų studentai, mokiniai ir studentai iš užsienio.
1.2. Konkursas rengiamas šioms kategorijoms:
I. Pianistų-solistų kategorija. Dalyviai varžosi 6 amžiaus grupėse:

Amžiaus grupė АAmžius 2021 m. spalio 20 d.Programos trukmė
Aiki 10 metų7-10 min.
B11-13 metų11-15 min.
C14-16 metų16-19 min.
D17-20 metų20-25 min.
E21-30 metų26-30 min.
FMokytojai, amžius neribojamas31-35 min.

 


II.
Pianistų atliekančių fortepijoninius koncertus turas su koncertmeisteriu, II-asis su orkestru):

Amžiaus grupėAmžius 2021 m. spalio 20 d.
C14-16 metų
D17-20 metų
E21-30 metų
FMokytojai, amžius neribojamas

1.3. Antrosios kategorijos dalyviai pasirenka vieną koncertą iš sąrašo:
1. B. Dvarionas Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2, e-moll;
2. L. van Beethoven Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 4, G-dur, op. 58;
3. W. A. Mozart Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 20, d-moll, KV 466;

1.4. Pirmajame ture koncertai atliekami dviem fortepijonais.
1.5.Dalyviams norintiems profesionalių koncertmeisterių paslaugų pirmojo turo metu reikia papildomai sumokėti 70 € .
(Atlikėjai pelnę aukštus balus kviečiami dalyvauti antrajame ture, kurio metu koncertai atliekami pritariant kameriniam orkestrui);

Reperturas ir programos trukmė

I – osios pianistų solistų kategorijos repertuaras:

Visų amžiaus grupių dalyviai privalo atlikti:

  1. Baroko ar klasicizmo epochos kompozitorių kūrinį (-ius)
  2. Romantizmo epochos ar šiuolaikinės muzikos kūrinį (-ius)
  3. Vieną ar daugiau kūrinių iš Aldonos Dvarionaitės repertuaro:

BALYS DVARIONAS (1904-1972)
MAŽOJI SIUITA (1950-1951) LITTLE SUITE (1950-1951)

1. Preliudas a-moll Prelude in A minor
2. Valsas a-moll Waltz in A minor
3. Malūnėlis The Windmill
4. Valsas g-moll Waltz in G minor
5. Mažoji rapsodija Little Rhapsody
6. Tema su variacijomis Theme and Variations
7. Noktiurnas c-moll Nocturne in C minor
8. Šokis (skudučių stiliumi)

Dance (in the Manner of Skudučiai)

,,ŽIEMOS ESKIZAI” (1954) ,,WINTER SKETCHES” (1954)
1. Pirmosios snaigės The First Snowflakes
2. Su rogutėm nuo kalniuko Down the Hill in a Sleigh
3. Apsnigtas miškas Snow – Covered Forest
4. Senio Besmegenio susimąstymas A Thoughtful Snowman
5. Čiuožykloje
In the Skating-rink
6. Paukšteliai žiemą Birds in Winter
7. Naujieji Metai The New Year

KETURIOS PJESĖS (1955-1959) FOUR PIECES (1955-1959)
1. Lopšinė Lullaby
2. Nendrės The Reeds of the Lake
3. Valsas-ekspromtas (Praeities akimirka) Valse-Impromptu (A Vision from the Past)
4. Pėdos (Lašai) Footsteps (Drops)

DEVYNIOS PJESĖS (1965-1966) NINE PIECES (1965-1966)
1. Preliudas B-dur Prelude in B-flat major
2. Humoreska d-moll Humoresque in D minor
3. Legenda A Legend
4. Menuetas h-moll Minuet in B minor
5. Gavotas e-moll Gavotte in E minor
6. Prie senos varpinės By the Old Belfry
7. Groteska Grotesque
8. Noktiurnas f-moll Nocturne in F-sharp minor
9. Šokis Dance

SONATINOS (1965-1966) SONATINAS (1965-1966)
1. Sonatina C-dur Sonatina in C major
2. Sonatina gis-moll Sonatina in G-sharp minor
Impromtu Impromptu
Etiudas Etude

MINIATIŪROS IR ESKIZAI (1958-1972) MINIATURES AND SKETCHES (1958-1972)
1. Preliudas g-moll Prelude in G minor
2. Miražas A Mirage
3. Rondino-Humoreska Rondino-Humoresque
4. Intermezzo
5. Humoreska ,,58681″ Humoresque ,,58681″
6. Trys mikropreliudai (I, II, III) Micropreludes (I, II, III)

Frederikas Šopenas (1810-1849):
1. Baladė g-moll op.23 No1
2. Preliudija e-moll op. 28 No4
3. Preliudija h-moll op. 28 No6
4. Preliudija Des-Dur op.28 No15
5. Preliudija g-moll op.28 No22
6. Etiudas c-moll op.10 No12
7. Noktiurnas Des-Dur op.27 No2
8. ValsasEs-Dur op.18
9. Valsas a-moll op.34 No2
10. Valsas F-Dur op.34 No3
11. Valsas Des-Dur op.64 No1
12. Valsas cis-moll op.64 No2
13. ValsasВ As-Dur op. 69 No1
14. Polonezas fis-moll op.44

Mikalojus Konsantinas Čiurlionis (1875-1911)
1. Preliudas”Ruduo” (“Осень”);
2. Variacija lietuvių liaudies dainos „Bėkit bareliai“ tema “Bėkit bareliai”;

Sergejus Rachmaninovas (1873-1943)
1. Etiudas paveikslas E-dur op.33
2. Etiudas paveikslas f-moll Nr.1
3. Preliudija g-moll nr.5 op.23

Robertas Šumanas (1810-1856)
“Vaikiškos scenos“ (rinktinės pjesės)

Isaakas Albenisas (1860-1909)
3 pjesės iš ciklo „Iberija“:
“El Abacin”,“El Puerto”, “Navara”

Ferencas Listas (1811-1886)
Ciklas „Klajonių metai“ (Venecija ir Neapolis) “Gondoljera”;
“Kancona”;
“Tarantella”;
“Vengrø Rapsodija” Nr.8;

Choakin Turina (1882-1949)
“La belle mucienne” op.73 Nr. 4; “La Sevillane joyeuse” op.73 Nr. 5;

Johanesas Bramsas (1833-1897)
Intermecco, A-dur; Intermecco, Es-moll;

Kompozitorių kūriniai fortepijonui:

Aleksandras Skriabinas (1871-1915)

Morisas Ravelis (1875-1937)

Manuelis de Falja (1876-1946)

Karolis Šimanovskis (1882-1937)

Konkurso rengimo tvarka

Konkurso-festivalio rengimo tvarka:
3.1. Dalyvio pasirodymą vertina tarptautinė vertinimo komisija. Vertinimo komisijos sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.
3.2. Programa pasirenkama individualiai, atliekama atmintinai.

3.3. Konkurso-festivalio metu bus organizuojamos ekskursijos, rodomi filmai, vieno iš vertinimo komisijos narių meistriškumo pamokos, vyks programiniai koncertai.

3.4. Visos perklausos viešos. Organizatoriams priklauso visos teisės į konkursų ir koncertų įrašus be papildomo apmokėjimo konkurso dalyviams.

3.5. Kiekvienos kategorijos dalyvių pasirodymo eiliškumą nustato organizatoriai, remdamiesi dalyvių gimimo liudijimais.

3.6. Žiuri turi teisę nutraukti dalyvio pasirodymą jam viršijus programos trukmės laiką.

3.7. Konkurso-festivalio laureatai dalyvauja baigiamajame renginyje.

3.8. Konkurso perklausos ir baigiamieji koncertai, organizatoriams leidus, gali būti transliuojami per radiją ir televiziją, internetu ar kitu būdu, įrašomi į garso, vaizdo ir kino juostas, kompaktines kasetes ir plokšteles, kitas laikmenas be papildomo apmokėjimo konkurso dalyviams.

3.9. Konkurso dalyvių atvaizdai ir anketose pateikti duomenys gali būti panaudojami atitinkamoje spausdintoje ir internetinėje medžiagoje.

3.10 Kelionės, nakvynės ir maitinimo išlaidas apmoka patys konkurso-festivalio dalyviai.

Darbotvarkė

Darbotvarkė:

  • 2021 m. spalio 26-28 d. dalyvių atvykimas ir registracija Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje adresu: Festivalio g. 3-A, Visaginas, repeticijos;
  • Tarptautinio konkurso-festivalio ir konferencijos atidarymas;
  • Spalio 26-28 d. konkurso programa, meistriškumo pamokos, video, koncertai, tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija;

Spalio 28 d. ekskursijos, mokslinė konferencija, konkurso-festivalio uždarymas, diplomų įteikimas. Laureatų koncertas.

Prizai ir apdovanojimai

5.1. Konkurso nugalėtojai apdovanojami laureatų diplomais.
5.2 Sėkmingai pasirodę dalyviai apdovanojami diplomais.
5.3 Specialūs prizai gali būti paskirti:
už geriausią kūrinio iš Aldonos Dvarionaitės repertuaro atlikimą; už geriausią baroko epochos kūrinio atlikimą;
už geriausią klasicizmo epochos kūrinio atlikimą;
už geriausią romantizmo epochos kūrinio atlikimą;
už geriausią šiuolaikinio lietuvių kompozitorių kūrinio atlikimą. Galimi ir kiti prizai.
5.4. Grand Prix laimėtojams bus skirtos piniginės premijos. Numatytas laureatų skaičius (įskatant visas amžiaus kategorijas): ne daugiau 30 laureatų ir 2 Pagrindiniai prizai Gran Prix.

Paraiškų teikimo tvarka

Dalyvių paraiškos priimamos nuo 2021m. rugpjūčio 1 d. iki 2021 m. rugsėjo 20 d. imtinai.

Konkurso-festivalio dalyvio anketą rasite paspaudę šią nuorodą:

Dalyvio anketa 2021

Anketą išsisaugokite savo kompiuteryje, užpildykite ir atsiųskite el.paštu: [email protected]
Taip pat lauksime jūsų nuotraukos, paso arba asmens tapatybės kortelės kopijos ir stojamojo mokesčio pavedimo kopijos.

Norintiems dalyvauti mokslinėje-metodinėje konferencijoje:

Norintys dalyvauti mokslinėje-metodinėje konferencijoje „Vaikų ir jaunimo pilietinės savimonės formavimas muzikos pagalba” atsiunčia pranešimo tezes gimtąja ir anglų kalbomis 1 A4 formato puslapio formatu (12 šriftas) konferencijos vadovei Viktorijai Pobiaržinai  adresu: [email protected] nuo gegužės 1 d.  iki 2021 m. rugsėjo 17 d.

Konkurso koordinatorė:

Konstancija Kerbedytė-Sabaliauskienė. Susisiekite dėl informacijos apie dalyvių registraciją ir apmokėjimus:
+370 639 70073, [email protected]

Parsisiųskite dalyvio anketą į savo kompiuterį, užpildykite kompiuteriu SPAUSDINTINĖMIS raidėmis ir atsiųskite el.paštu:
[email protected]

Anketą rasite paspaudę šią nuorodą:

Dalyvio anketa 2021

Dalyvių stojamasis mokestis:

I-oji kategorija: А, В amžiaus grupėse mokestis 50 €; C, D – 70 €; E, F – 90 €;

II-oji kategorija: C, D, E, F amžiaus grūpėse mokestis 120 €;

Nurodyti mokesčiai turi būti sumokėti banko pavedimu iki 2020 m. rugsėjo 20 dienos. 

8.1. Atsisakius dalyvauti konkurse stojamasis mokestis negrąžinamas.

8.2. Visi mokytojai, dalyvavę konkurso programoje, meistriškumo kursuose ir konferencijoje turi sumokėti 15 € registracijos mokestį.

Veronika Vitaite

Veronika VITAITĖ

LIETUVA

Pianistė, Lietuvai nusipelniusi artistė,

LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė,

2003 m. apdovanota Vytauto Didžiojo ordinu

dvarionas

Justas DVARIONAS

LIETUVA

VDU MA Docentas Purcell School for Young Musicians mokyklos mokytojas,
Tarptautinių konkursų laureatas,
EMCY (European Music Competitions for Youth – Europos Jaunimo Muzikos Konkursų Asociacijos) viceprezidentas

raffi

Raffi KHARAJANYAN

LATVIJA

Profesorius, Latvijos I. Kozakevich Tautinių kultūrų draugijų asociacijos pirmininkas,
Latvijos Respublikos kompozitorių sąjungos narys

Marija Korecka-Sozkowska

Marija KORECKA-SOZKOWSKA

LENKIJA

Pianistė, Lodzės G. ir K. Bacevičių muzikos akademijos profesorė

ir fortepijono katedros vedėja, Varšuvos muzikos

draugijos vicepirmininkė bei F. Chopino draugijos narė

Leila Umanova-Vnukova

Leila URMANOVA - VNUKOVA

LIETUVA

Pianistė, Visagino Č. Sasnausko meno mokyklos mokytoja-ekspertė,

konkurso – festivalio autorė, organizacinio komiteto pirmininkė,

Marat Gumarov

Marat GUMAROV

UZBEKISTANAS

Pianistas, tarptautinių konkursų laureatas,

Uzbekistano Valstybinės konservatorijos fortepijono katedros profesorius

Gulnara Kurambayeva
KAZAHSTANAS

Pianistė, Valstybinės Kazachstano konservatorijos
fortepijono skyriaus dėstytoja

O.Pilatiuk (1)

Olena PILATIUK

UKRAINA

Lvovo nacionalinės M.V.Lysenkos muzikos akademijos fortepijono katedros docentė

 



Irena Gulzarova-Keller
ŠVEICARIJA

Pianistė,
Ciuricho pedagoginio universiteto ir jaunimo muzikos mokyklos pedagogė